ביטוח משכנתא

Skip Navigation Linksדף הביתפתרונות ופוליסותביטוח משכנתא

ביטוח חובה המעניק כיסוי לתשלום המשכנתא

אם אתה לוקח משכנתא, אתה חייב לבטח אותה מפני מקרים בהם לא תוכל לעמוד בהחזרי התשלום. הביטוח הוא חובה ואנו באשכולות - קבוצת סוכנים נדאג שתוכל לרכוש אותו במחיר משתלם.

מהו ביטוח משכנתא?

משכנתא היא הלוואה לטווח-ארוך מהבנק שנועדה לצורך רכישת דירה. אם אתה רוכש דירה, סביר שאתה זקוק למשכנתא, כמו מרבית הרוכשים בישראל, ולצורך קבלת המשכנתא עליך לרכוש גם ביטוח, המספק כיסוי להחזר ההלוואה במקרה שיכולתך לעמוד בו נפגעה, או שנגרם נזק לנכס אותו קנית. ביטוח המשכנתא אינו בבחינת אפשרות הניצבת בפניך – הוא חלק בלתי-נפרד מקבלת ההלוואה, והיא לא תאושר בלעדיו.

מה מכילה פוליסת ביטוח משכנתא?

בפוליסת ביטוח משכנתא קיימים שני סוגי כיסוי:
  • ביטוח חיים - מעניק כיסוי להחזר ההלוואה לבנק במקרה של פציעת הלווה, או מותו חלילה, שפוגעים ביכולת להחזיר את ההלוואה. לאחר כיסוי יתרת התשלום על ידי הביטוח, הנכס נותר בידי הלווה או יורשיו. יש להדגיש כי ביטוח זה מכסה את תשלומי המשכנתא בלבד, והוא אינו מחליף ביטוח חיים רגיל בכיסוי אבדן הכנסה הנובעים ממקרי פציעה או מוות.
  • ביטוח מבנה - כאשר נגרם לנכס נזק הפוגע בערכו, למשל כתוצאה מאסון טבע, פוליסת הביטוח מעניקה כיסוי לעלויות תשלומי המשכנתא הנותרים ושיקום הנכס, הנותר בבעלותו של הלווה.

ביטוח משכנתא באשכולות - קבוצת סוכנים

בעבר, לווים היו חייבים לבצע את ביטוח המשכנתא בבנק בו הם לקחו את ההלוואה, והיו למעשה "שבויים" של הבנק בכל הנוגע לגובה התשלום על הביטוח. כיום, ניתן לבטח את המשכנתא בכל סוכנות ביטוח המציעה שירות זה. באשכולות - קבוצת סוכנים, אנו דואגים לפוליסת ביטוח משכנתא במחיר משתלם, שתעניק לך כיסוי לתשלומי ההלוואה במקרי אסון.